Septembris korraldati sedavõrd palju seeneüritusi, nii kohalikke kui ka laiema haardega, et nende pelk loetelu võtaks rohkesti trükiruumi.
Nii korraldas RMK seda laadi ettevõtteid Elistvere looduskeskuses Jõgevamaal, Räpina-Värska puhkealal, Ojaäärse loodusmajas Lääne-Virumaal, Karula rahvuspargi külastuskeskus, Nõva looduskeskuses Läänemaal, Tõrvaaugus Viljandimaal, Mustjala looduskeskuses Saaremaal, Ida-Virumaal Kurtna piirkonnas ja Kauksi looduskeskuses, Kabli ja Varbla looduskeskuses Pärnumaal ning mõnes paigas veel. Keskkonnaameti eestvõttel või keskkonnaameti ja RMK ühistöös toimunud üritusi oli ka näiteks Viljandi huvikoolis, mitmel pool Ida-Virumaal ja Soomaa rahvuspargis.
13. septembril taasavatud Eesti loodusmuuseumis Tallinnas sai 14.–23. septembrini vaadata 50. seenenäitust, mis tutvustas mürgi- ja söögiseeni ning võttis luubi alla taimejuure ja seene vastastikku kasuliku kooseluvormi ehk mükoriisa. Näituse ajal oli muuseum lahti iga päev kella kümnest hommikul kella kuueni õhtul.
Tartu keskkonnahariduskeskuse tavapärane seenenäitus oli 11.–13. septembril, selle ajal ja ka järgmistel nädalatel sai kuulata loenguid ning osaleda töötoas, kus valmistati puuseentest paberit. Tartu ülikooli loodusmuuseumi seeneüritused algasid 5. septembril traditsioonilise õppepäevaga, kogutud seeni sai imetleda näitusel kahel järgmisel päeval.
Võrumaal Rõuges peeti seenenädalat juba viiendat korda, seekord 3.–8. septembril. 9.–16. septembril olid Valgamaa seenepäevad: tegevust jätkus nii Valka, Otepääle kui ka Tõrvasse. 13.–15. mihklikuu päeval oli seenenäitus Pärnumaal Tihemetsas Voltveti koolituskeskuses, 15. septembril jagas seeneõpet Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutus Elva-Vitipalu maastikukaitsealal.
See on vaid väike loetelu tänavustest võimalustest saada seenetarg(em)aks.
|