6/2004



Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Looduslaps
Õpetajalt õpetajale: viige lapsed loodusesse!

Kuna teadupärast on pealinna laste loodusteadlikkuse tase muust Eestist nõrgem, otsustasid ettevõtlikud õpetajad, kes olukorraga sugugi leppida ei taha, vägeva projekti korraldada õpilaste harimiseks. Tallinna Inglise Kolledži bioloogiaõpetaja Anu Partsi eestvedamisel sündis projekt, mis võimaldas kümmekonnal Tallinna koolil sõbraks saada seente, taimede, loomade, lindude ja sammalde-samblike maailmaga.

“Minulegi oli laagrites uut,” kiidab projekti üks korraldajatest, Audentese Era­kooli bioloogiaõpetaja Külli Relve, “ma polnud näiteks varem näinud või õigemini osanud vaadata, kuidas käsnad elavad ja kasvavad. Revojas oli neid suvel rohkesti.” Laste suvine vahetus käis juunikuus kaunis Palmses, kus uuriti vee-elustikku, linde, samblaid ja õpiti tegema loodusfotot. Sügisene laste vahetus sõitis Sagadisse, kus pandi püsti uhke seenenäitus. Relve sõnul oli laste hulgas päris algajaid kui ka neid, kes varemgi looduslaagrites viibinud. Kokku osales ettevõtmistes üle kümnest Tallinna koolist rohkem kui 100 õpilast. Naissaarel korraldati õppepäev vene koolide lastele.
“Tulemus oli meie meelest suurepärane,” kiidab Külli Relve. “Kõik jäid väga rahule, lapsed said teadmiste kõrval uusi loodushuvilisi sõpru ja värsket õhku. Õpetajad jälle tuge üksteisest, inspiratsiooni ja uusi kollektsioone talvistes tundides kasutamiseks. Tegime näiteks samblakogud Loodusmuuseumi teaduri Loore Erlichi juhendamisel.”
Uuel hooajal plaanivad eestvedajad kindlasti üritusteseeriaga jätkata. “Tahame korraldada laagreid erinevatel aastaaegadel, et ei tekiks tunnet, et loodust saab ainult suvel nautida. Ootame hea meelega endi hulka õpetajaid, kes ei pea paljuks oma lastega ka pärast koolitunde tegelda. Koos saame kutsuda abiks ka spetsialiste, et ka ise uut juurde õppida ja oma teadmisi täiendada,” lubab Relve. Ühendust võib võtta Eesti Bioloogia­õpetajate Ühenduse kodulehekülje kaudu www.ebu.ee.

NB! Üksikhuvilistele – põhimõtteliselt oodatakse üritusele õpetajaid koos lastega, kuid tõelise huvilise jaoks leidub kindlasti võimalus osalemiseks.



Refereeris Helen Arusoo
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?