2/2004



Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

rattaretke eri
Muusika

Orthodox Singers ja selle dirigent Valeri Petrov. Ainuke omataoline koor Eestis ning Petrovi sõnul pole neid maailmaski kuigi palju. OS esitab õigeusu kirikumuusikat, nii kaasaegset kui vana. Nende repertuaaris on Eesti autoritest Pärt, Grigorjeva jt, väljastpoolt näiteks Kalistratov ja Tavener. Kontserte antakse nii Venemaal, Euroopas kui Ameerikas, Eestis esinevad suhteliselt vähe. Nii et ainulaadne võimalus kuulata ortodoksi muusikat autentses olustikus.

Jüri Aarma ja vene romansid. Romantiline Aarma, romantilised laulud, romantiline Vasknarva linnus. Mis seal muud ikka lisada.


Tütarlastekoor Ellerhein. Ellerheinast teavad vist kõik, et tüdrukud on võitnud konkursse ja laulnud suurvorme. Ja et nende dirigent on Tiia-Ester Loitme. Nüüd sellest, mida kõik ehk ei tea. Koori lõi 1951. aastal professor Heino Kaljuste, oma praeguse nime sai koor aga 18 aastat hiljem. Tiia Loitme töötab kooriga 1970. aastast, alates 1989 peadirigendina. Ellerheina esinemine rahvusvahelistel konkurssidel on muljet avaldav, saadud esikohti ja Grand Prix’sid nii palju, et Loitme neid oma sõnul küll kõiki ei mäleta. Esikoht tähendab enamasti võitu oma koorikategoorias – naiskooride seas, Grand Prix aga üleüldist paremust kõigi kooriliikide seas.
Ellerheina tüdrukud suudavad kiiresti uut repertuaari õppida, mistõttu nad on viimasel ajal järjest sagedamini osalenud mitmete suurvormide esitamisel.
Koostööd on tehtud tuntud dirigentidega, nagu Paavo Järvi, Gilbert Kaplan, Andrei Tðistjakov, Peeter Lilje, Arvo Volmer, Saulius Sondeckis, Antoine Lambert, Chifuru Matsubara, Anu Tali, Toomas Kapten, Tõnu Kaljuste, Olari Elts, Andres Mustonen, Paul Mägi.

Organist Aare-Paul Lattik ja saksofonist Villu Veski. Aare-Paul Lattik on organist, õppis Sorbonne’i Ülikoolis muusikateadust. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel ja andnud kontserte paljudes Eesti kohtades, kõige enam Tallinna Niguliste kirikus. Esinenud välismaal nii solistina kui ka erinevate ansamblite ja solistidega, aga ka paljudel orelifestivalidel. Salvestanud mitu eesti ja prantsuse orelimuusikale pühendatud CD-plaati. CD koostöös saksofonist Villu Veskiga on ilmumisjärgus. Lisaks on Aare-Paul Tallinna Püha Miikaeli Rootsi kiriku organist ning Eesti Orelisõprade Ühingu esimees.
Villu Veski on esimene klassikalise muusikaharidusega Eesti saksofonist. Õppis saksofoni Eesti Muusikaakadeemias, täiendas end Prantsusmaal. Praegu on Eesti Muusikaakadeemia ja Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud. Jazzmuusikuna on Villu Veski loonud kolm ansamblit: Villu Veski kvartett, Avicenna ja Saxappeal Band; lisaks Tallinna Saksofonikvartett. Kontserte on andnud pea kõigis Euroopa riikides, aga ka Põhja-Ameerikas. On kirjutanud muusikat filmidele, teatritele, reklaamidele ja Discovery Travel Channeli seriaalidele.



Kaie Tanner, Eesti Kooriühing
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?