Eesti valmistab ette ühinemist maailma looduskaitse liiduga IUCN. Kui seni on Eesti rahvusvahelist koostööd teinud peamiselt Euroopa riikidega, siis IUCN-iga liitumine annab võimaluse vahetada keskkonnaalast infot ja kogemusi kogu maailmaga.
Eriti kasulik on see näiteks loodusõnnetuste ja keskkonnakahjude leevendamisel.
1948. aastal UNESCO eestkoste all loodud IUCN on maailma suurim loodus- ja keskkonnakaitseorganisatsioon, mis ühendab nii riikide valitsusi, vabaühendusi kui ka rahvusvahelisi organisatsioone. Selle liikmetena on esindatud 81 riiki valitsuse tasemel ning 113 riiki kas ministeeriumi või mõne muu riikliku ametkonnaga.
IUCN kujundab maailma looduskaitse näo, sõnastab ja kaardistab tähtsamad loodushoiu probleemid eri tasanditel ning arendab välja meetmed, et neid probleeme leevendada ja lahendada.
Näiteks hakati IUCN-i algatusel koostama “punaseid raamatuid”, liikide ja elupaikade seisundi hinnanguid, lisaks on tema tegevusest kasvanud välja mitmed globaalsed looduskaitse konventsioonid (CITES, Ramsar, bioloogilise mitmekesisuse kaitse konventsioon), Countdown 2010 jne.
|