Ei sattunud kuulma, et keegi oleks septembris seenenappust kurtnud. Nii oli võimalik korraldada ka seeneõpet, rohkesti seenenäitusi, -päevi või lausa -nädalaid ja -festivale.
Näiteks avati juba 1. septembril Eesti loodusmuuseumi ja Vello Liivi seene(foto)näitus Valga muuseumis; see oli lahti 1. oktoobrini. 13.–17. septembrini toimusid Valga, Tõrva ja Otepää piirkonnas Valgamaa kõikvõimalike üritustega seenepäevad.
Tartus tegi traditsioonilist seenekoolitust ülikooli loodusmuuseum: 8. septembril näituseeksponaatide kogumisega ühendatud seeneõpe metsas, 9.–10 septembril konsultatsioonidega näitus linnas. 12.–15. septembrini oli seenenäitus Tartu keskkonnahariduskeskuses. Seeneõppepäeva korraldas ka Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutus.
Viitina loodushariduskeskus koostöös looduskalender.ee-ga sai Rõuge seenenädala raames hakkama koguni seenekaameraga ja jälgis oma veebilehel korallnarmiku (Hericium coralloides) viljakeha arengut.
Pärnumaal Tihemetsas oli 14.–18. septembril seenefestival. Looduse Omnibusski tegi seeneõppereisi Pärnumaale, RMK Varbla looduskeskusesse.
Eesti loodusmuuseumi tänavust seenenäitust sai vaadata tervelt kümme päeva, 17.–26. septembrini. 30. septembril võis muuseumis elurikkuse aasta loengusarjas kuulata Aivar Jürgensoni pajatust „Seened kultuuriloos”.
|