Nr. 4/2004


Enigma
Füüsiku jõuluehted

Järjekordsed Enigma ülesanded leiab huviline trükinumbrist.

Eelmise numbri kellaülesannete eest võis saada kokku 8 punkti. Ideaalset lahendust ei olnud, seitse punkti kogus Taimo Kolsar, kuus punkti Arvo Adamson, Allar Padari, Rein Tikovt ja Rauno Pärnits. Viis punkti sai Kaja Luks, neli punkti Kairi Kruus ja Minna Varikmaa.

Mõned lahendajad jätsid numbrilaua neljaks tükiks jagamisel numbritest väljapoole küllalt suure ruumi ja kasutasid ka seda välimist osa erinevate numbrite ühendamiseks. Tulemusena tekkisid väga omapärase kujuga tükid, milles mõni number oli ülejäänud liidetavatega ühendatud küllalt omapäraste loogete abil. Niisugune ülesande tingimuste topoloogiline mugandamine annab juurde veel kümneid erinevaid lahendeid. Kui palju neid täpselt on, pole teada.

Taimo Kolsar võitis seega teist korda järjest ja saab auhinnaks kogumiku “Lehed ja tähed” 2004.


Kolme vooru järel on liidrid Allar Padari, Rauno Pärnits ja Rein Tikovt – kõigil 19 punkti.Detsembri keskpaigaks selgub, kes on 2004. aasta üldvõitja ning sõidab koos kaaslasega Horisondi teadusreisile.


Tuletame meelde, et ülesande lahendajatelt ootame ka lahenduskäiku jooniste või/ja selgituste näol, ükskõik kuidas Te ka ei vastaks - kas kirja teel või e-postiga aadressil: horisont@horisont.ee.
Tõnu Tõnso