Nr. 2/2003


Enigma
Ülesanded olümpiarõngastega

Järjekordsed Enigma ülesanded leiab huviline trükinumbrist.

Tuletame siinkohal meelde, et ülesande õigest vastusest veel ei piisa. Ära tuleb näidata ka lahenduskäik jooniste või/ja selgituste näol, ükskõik kuidas Te ka ei vastaks: kas kirja teel või e-postiga aadressil: horisont@horisont.ee.


Horisondis 1/2003 ilmunud ülesande vastus.
Kaheteistkümnest pakutud kujundist on unikursaalsed seitse: 1, 5, 6, 7, 9, 10, 11. Niisiis saab neid joonistada ühekordse joonega pliiatsit paberilt tõstmata.


Õigesti vastasid Ervin Kaljula ja Rene Rünt Harjumaalt, Aiti-Marin Eisenschmidt Haapsalust, Allar Padari Ilmatsalust, Ariel Palmiste Kullamaalt, Leelo Laurits Kütiorult, T. Haas Lääne-Virumaalt, Heidy Meriste Maidlast, Anton Hirv Paatsalust, Kadre Saare Puiatust, Veiko Väljak Pärnumaalt, Annely Press Rakverest, Tiit Pruul Saaremaalt, Kirill Alektorov, Gert Kello, Siim Klaassen, Kairi Kruus, Martin Küüsmaa, Ethel Lillemägi, Madli Petuhhov, Raul Savimaa ja Marje Tammest Tallinnast, Erko Sapelkov Tartumaalt, Kadri Sügis ja Zepp Uibo Tartust, Marje Kask Tihemetsast, Toomas Tursk Viljandimaalt, Rein Tikvelt. Vokalt ning Maris Jagosild, Kaja Luks, Marge Pahapill, Taavi Pungas ja Janek Uin.
Neist igaühe arvele kantakse 7 punkti ja nad asusid ka meie aastast võistlust juhtima. Kuus punkti kogusid Mats Joonas ja Sirje Kulla Tartumaalt ning Jüri Reitel ja Tambet Mae.

Tuletame siis meelde, et kõige rohkem aasta lõpuks punkte kogunud lahendaja sõidab Soome Heurekale.
Võistlustingimused on toodud eelmises Horisondis.

Horisondi aastatellimuse võitis seekord Aiti-Marin Eisenschmidt Haapsalust. Temal palub toimetus võtta ühendust telefonil 6115 324 või 6115 320.


Tõnu Tõnso